Velkoformátové obklady do koupelny 

Proč velkoformátové obklady

Velkoformátové obklady do koupelny, a také velkoformátová dlažba, dodají každé koupelně luxusní a reprezentativní nádech. Velké obklady do koupelny jsou vhodné jak do prostorných koupelen v rodinných domech či v hotelech, tak do malých panelákových koupelen

Každá spára po čase zajde, zašpiní se, zkrátka přijde o svůj původní vzhled. Při minimalizování počtu spár v koupelně je tak náročnost údržby podstatně menší. Díky snadné údržbě se Velkoformáty s oblibou používají i za kuchyňskými linkami.

Celé obložení je tvořené jen z několika kusů obkladů, a tak se čištění spár nemusí v podstatě vůbec řešit. Máte-li v kuchyni malé obklady s mnoha spárami, jistě nám potvrdíte, že jejich čištění od zbytků jídla a mastnoty není žádný med.

Kde mají velkoformáty své pevné místo?

Velkoformátové dlažby a obklady se v největší míře využívají v prostorách koupelen – malých i velkých. Protože je počet spár minimální, vypadá obkládaná plocha celistvě a nijak neruší. Díky přesným rozměrům velkoformátů je navíc možné obkládat s minimální spárou.


Podle výrobce má být minimální šířka spáry 2 mm v interiéru a 3 mm v exteriéru. V některých případech jsme schopni provést realizaci s ještě menšími spárami (1 mm v interiéru, 2 mm v exteriéru) při zachování záruky. Jednotlivé dlaždice pak na sebe skvěle navazují. Velkoformátová dlažba však má místo v jakékoliv části domu či bytu, a dokonce i v exteriéru. Honosně vypadá ve vstupní hale, na terase či kolem bazénu. Pro venkovní použití doporučujeme používat 2cm keramickou dlažbu, která je vhodná pro suchou pokládku na terče nebo do štěrku. 


Přemýšlejte o prostoru a pokládku nechte na profesionálech

Asi už teď je jasné, že jen těžko by se našla koupelna, které by velkoformátové obklady neslušely. Nicméně není vše tak růžové, jak se zdá. Možná, že jste se právě nadchli pro myšlenku velkoformátových obkladů pro svou malou koupelnu. A dává to v mnoha ohledech smysl. Při volbě některého světlého odstínu a pokládky s minimem spárů by se malá koupelna mohla krásné prosvětlit a opticky zvětšit. 

Přesto se vám tento nápad nevyplatí a většinou nelze ani po technické stránce realizovat. Hlavním kamenem úrazu tohoto nápadu bývá to, že velkoformáty často do prostoru malé koupelny jednoduše nedostanete. A pokud náhodou ano, čeká vás většinou hodně řezání a odpadu, což je s ohledem na vyšší cenu tohoto typu obkladu velká škoda.

Druhou takovou menší slabinou velkoformátových obkladaček je náročnější pokládka. Pokud patříte mezi kutilské typy, kteří si bez problémů klidně poradí i s obložením koupelny, tady rozhodně narazíte. 

S Velkoformáty to není tak jednoduché jako s klasickými obklady a dlažbou. Za prvé je problematický samotný formát a také i váha obkladu.

 Kvůli tomu se s ním poměrně těžko manipuluje a je potřeba skutečně velká dávka zručnosti, obratnosti a zároveň preciznosti a často i víc než jedny ruce. V případě, že chcete, aby výsledek stál opravdu za to, doporučujeme pokládku velkoformátové dlažby i obkladu nechat na profesionálech. Věřte, že si tak ušetříte spoustu nervů a možná i peněz.

                                               KONTAKT